Aldatmanın Kimyası Çözüldü

Aldatmanın Kimyası Çözüldü

21.10.2019

Aslında ilişkide ki tarafların her ikisinin eşit uzağındaki bir yasak elma macerası gibi görünse de genelde bu bilimsel temelli bir sorundur.
 
Günümüzde yaşanan ilişkilerin önemli bir oranı aldatmaya meyilli ilişkilerdir. 
 
Normal insanlarda aldatmanın çok çeşitli sebepleri olsada aslında geneli karşılıklı katlanmaya dönüşmüş ilişkilerin problemidir. Bunun yanında yeme içmeye duyulan ihtiyaç gibi aldatmaya ihtiyaç duyanlarda vardır.
 
Her ilişki aslında elektrokimyasal bir reaksiyondur.
 
Her ilişkinin vücut içinde bilimsel bir temeli vardır. Biz normal olarak birbirimizi gördük, beğendik ve evlendik sanırız. Ancak vücut içinde bunun önce elektriksel sonrada kimyasal bir karşılığı vardır.
 
İnsan vücudunun ortalama elektriksel frekansı 50-60 hertz ‘dir. Aşık olduğunuzda bu 2 veya 3 katına çıkar ve akım şiddeti artar. Aşık olanların karınlarındaki kelebeklenme etkiside bu yüzdendir. 
 
İki kişi bir ilişkiye başladıklarında veya birbirlerini sevdiklerinde, vücut elektrikleri de birbirleriyle rezonans olur, yani eşitlenir. Bu durum bir radyonun radyo istasyonunu bulması ve o istasyonda durması gibidir. Her iki vücut artık ortak ve daha yüksek seviyede bir frekansta elektrik üretmeye başlar. Bu durum aslında her iki insanın yeni bir yapıda daha güçlü olması ve dinginleşmedir.
 
Bunu evli çiftlerin zamanla fiziki olarak birbirlerine benzemelerinden görmeniz mümkündür.
 
Ünlü örneklerden Demirel çifti, Özal çifti veya Ecevit çiftine bakarsanız fiziki yapıda da bir senkronizasyon olduğunu fark edebilirsiniz. Uzun yıllar aynı frekansta çalışan vücutlar böyle birbirlerine benzemektedir. 
 
 
Aldatmanın Elektrokimyası
 
Kadın ve erkekte farklı etkileri olsada aldatmak, özelliklede fiziki olarak aldatmak, iki vücut arasındaki elektriksel uyumun bozulmasıdır. 
 
Özellikle aldatan taraf için kaotik bir dönemin başlangıcıdır. Çünkü vücut frekansı, aynı radyo istasyonu araması yaparcasına bir arama moduna geçecektir. Bu yüzden halk arasında söylendiği gibi “aldatan bir daha aldatacaktır 
 
Aldatma için bir tanımlama yapmak gerekirse buna olsa olsa “kaybolma” diyebiliriz. 
 
Neden aldatılır?
 
Erkek ve kadının aldatma motivasyonları farklıdır.
 
Öncelikle toplumsal kültürde erkeğin aldatması normalize edilmiştir. Bu da erkekte anormal bir duygusal sıkıntı oluşturmamaktadır. Onun aklında aldatmak beyaz yalan söylemek gibi normal bir durumdur. Toplumdaki erkeklerde birbirlerini bu konuda teşvik edici davranışlar sergilemektedirler. Bu erkekleri bilinçsiz ve sorumsuz olarak niteleyebilirsiniz.
 
Bununla beraber yüksek duygusal baskı altında ki erkekler aldatma potansiyeli en riskli sınıftır. Aşırı sorumluluk problemleri olanlar, yüksek stres altında yaşayanlar aldatmaya yönelebileceklerdir.
.
 
Ancak en tehlikeli aldatma kadınların aldatmasıdır.
 
Hormonel sorunlar dışında bir kadının aldatması vazgeçme, gözden çıkarma anlamı taşımaktadır. Yani kadın bilerek ve isteyerek, geri dönmemek üzere o elektrik frekansını değiştiriyor demektir. Erkek gibi bir macera için veya duygu baskısı hafifletmek için yapmaz. Çünkü aldatan kadın, erkekle zaten aynı frekansta değildir yani bütünleşememiştir. Çünkü o ilişkideki inancını kaybetmiştir. İnanç en güçlü duygudur ve vücudun tüm elektrokimyasını değiştirir.
 
 
 
Aldatma durumu yaşanan ilişki düzeltilebilir mi?
 
Bunun birkaç çözüm yolu var.
 
Ancak taraflar bu aldatma vakasını bildiklerinde iş çok daha zorlaşmaktadır.
 
Çünkü aldatılan tarafta artık sorun sadece elektriksel değildir. Artık işin içine kişisel duygular, algılar ve olgular girmektedir ki bu aldatılan taraf için tamamen bir fabrika ayarlarına dönme sürecidir. Bu süreci gerçek manada çok kişi kaldıramayabilir. 
 
Bununla beraber çiftlerin samimi olarak bu ilişkiyi sürdürme istekleri varsa aldatma sorununu çözmek mümkündür.
 
Yaşam Koçu Sevil Tunç